Brännvinsflaskor 1800-talts första hälft

100701

BRÄNNVINSFLASKOR, 3 st, 1800-talets första hälft, kasad dekor, varav en märkt med CGS, höjd 20-22, SNAPSGLAS, 2 st, med spiralfot
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Budhistorik (22 bud)
18185
2 400
18180
18096
18174
18096
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.