Kaffepannor 1800-talets första hälft

100696

KAFFEPANNOR, 2 st, 1800-talets första hälft, stämpelmärkta Upsala resp Danmark, höjd 25 resp 24, längd 37 resp 30
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Budhistorik (12 bud)
17811
18247
1 400
17811
1 300
18246
17811

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.