Miniatyrurna vas Kina

100663

MINIATYRURNA med lock, KOPPAR, 2 st, VAS, MUGG med hänklar, SKÅLFAT, porslin Kina, delvis1700-tal, dekor i emaljfärger, höjd 6,5-14, fatets diameter 26

Skador

Orientaliskt, Porslin

Miniatyrurna vas Kina

Budhistorik (44 bud)
15693
6 000
15690
5 800
15688
5 600
15682
5 400
15680
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.