Kanna 1800-talets första hälft koppar

100629

KANNA, 1800-talets första hälft, koppar, höjd 27
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Budhistorik (17 bud)
18390
3 400
18364
3 200
18364
2 800
18371
2 600
18364

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.