Väggpendyl gustavianskt stockholmsarbete

100594

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), halvslag, förgylld, höjd 89

smärre dekorskador

Klockor/Ur

Budhistorik (10 bud)
14959
5 600
14956
5 400
14955
5 200
14866
5 000
14451
4 600

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.