Kaffepanna 1800-talets första hälft koppar

100593

KAFFEPANNA, omkring 1800, koppar, gåsbröst, mustachfäste, höjd 28, diameter 42
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Budhistorik (33 bud)
18024
11 500
17893
11 000
18023
11 000
17893
10 500
18021
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 124 EUR, 1 314 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.