Ask med skjutlock tidigt 1800-tal

100547

ASK, med skjutlock, tidigt 1800-tal, skuren och polykromtbemålad dekor, längd 11,5
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Budhistorik (46 bud)
17968
9 200
17980
9 000
17968
8 800
17973
8 800
17968
8 200

Slutpris SEK:
9 200
899 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.