Chokladkanna 1700-tal

100545

CHOKLADKANNA, 1700-tal, koppar, driven dekor av rocailler, skaft av svärtat trä, höjd 15
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Chokladkanna 1700-tal

Budhistorik (19 bud)
17904
4 800
17661
4 600
17661
4 400
17177
4 200
17177

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.