Nils Kreuger oljemålning

100539

KREUGER, Nils (1858-1930): Getterön vid Varberg, signerad och daterad M. Kreuger Warberg 1908. olja på pannå, 45x54,5
LITTERATUR: Kjell Boström: Nils Kreuger, Stockholm 1948, katalognr 444

Konst, Måleri

Nils Kreuger oljemålning

Budhistorik (18 bud)
14953
21 000
14438
20 000
14952
19 500
14438
19 000
14951
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.