Hilding Linnqvist akvarell Nilen

100492

LINNQVIST, Hilding (1891-1984): Båtar på Nilen, monogramsignerad, akvarell, 13x20,5, utställningsetikett a tergo
Proveniens: köpt på Färg och Form, utställningskatalog nr 884, 2001

Konst, Måleri

Budhistorik (9 bud)
13305
2 400
13304
12486
850
12277
750
10226
700

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer