Hilding Linnqvist akvarell Nilen

100492

LINNQVIST, Hilding (1891-1984): Båtar på Nilen, monogramsignerad, akvarell, 13x20,5, utställningsetikett a tergo
Proveniens: köpt på Färg och Form, utställningskatalog nr 884, 2001

Konst, Måleri

Budhistorik (9 bud)
13305
2 400
13304
12486
850
12277
750
10226
700

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 284 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.