Sixten Lundbom oljemålning

100432

LUNDBOM, Sixten (1895-1982): Landskap, signerad Lundbohm, daterad a tergo 1920, olja på duk, 36x42

uppfodrad, smärre dukskador

Konst, Måleri

Sixten Lundbom oljemålning

Budhistorik (16 bud)
14693
13 000
14865
12 500
14693
12 000
14864
11 500
14693
7 200

Slutpris SEK:
13 000
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer