Einar Nerman karikatyrer

100416

NERMAN, Einar (1883-1983): 6 st, Karikatyrer, bl.a. "Charles A Lindberg", "Leap Year", "Lucienne Boyer", "Cecely Debenhamn" samt litografi av "Gaby Deslys" signerade Nerman, litografi, tusch, mm, varierande format, med dedikationer

med dedikationer

Konst, Måleri

Einar Nerman karikatyrer

Budhistorik (14 bud)
11152
11284
11152
950
10117
900
10117
850

Slutpris SEK:
102 EUR, 119 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer