Einar Nerman karikatyrer

100416

NERMAN, Einar (1883-1983): 6 st, Karikatyrer, bl.a. "Charles A Lindberg", "Leap Year", "Lucienne Boyer", "Cecely Debenhamn" samt litografi av "Gaby Deslys" signerade Nerman, litografi, tusch, mm, varierande format, med dedikationer

med dedikationer

Konst, Måleri

Einar Nerman karikatyrer

Budhistorik (14 bud)
11152
11284
11152
950
10117
900
10117
850

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.