Einar Nerman karikatyrer

100409

NERMAN, Einar (1883-1983): 7 st, Karikatyrer, bl.a. "Robert Loraine", "LIttle Nelly Kelly", Meny, Anna Norrie samt litografi av Hertigen av Windsor, signeradeNerman, litografi, tusch, mm, varierande format, med dedikationer

med dedikationer

Konst, Måleri

Einar Nerman karikatyrer

Budhistorik (21 bud)
14384
2 600
14422
2 400
14384
14421
14384
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.