Einar Nerman karikatyrer

100409

NERMAN, Einar (1883-1983): 7 st, Karikatyrer, bl.a. "Robert Loraine", "LIttle Nelly Kelly", Meny, Anna Norrie samt litografi av Hertigen av Windsor, signeradeNerman, litografi, tusch, mm, varierande format, med dedikationer

med dedikationer

Konst, Måleri

Einar Nerman karikatyrer

Budhistorik (21 bud)
14384
2 600
14422
2 400
14384
14421
14384
1 900

Slutpris SEK:
2 600
265 EUR, 308 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer