Golvur England 1700-tal

100383

GOLVUR, England, 1700-tal, mahognyfanér, urtavla med figurmåleri, höjd 206

skador, renoverat, glas med spricka

Ändringar/tillägg
2 lod, pendel samt nyckel medföljer

Klockor/Ur, Möbler

Golvur England 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

13556
9459
8315

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer