Marcy Larned William Pendleton oljemålning tillskr

100375

PENDLETON William Larned Marcy (1865-?): tillskriven, föreställande målarens maka Alida P född Romander, olja på duk, osignerad, 76x62

Konst, Måleri

Budhistorik (27 bud)
12885
2 400
12584
11683
12583
1 900
11683
1 800

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 284 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer