Waldemar Bernhard träsnitt

100252

BERNHARD, Waldemar (1890-1965): Skåne, 79 signerade träsnitt, träsnitt (1 saknas), numrerade 158/225, S:e; Södermanland, 42 signerade träsnitt (8 saknas), numrerade 56/300), S.e: 63 signerade träsnitt, delvis i passpartout

Waldemar Bernhard träsnitt
Budhistorik (11 bud)
16893
1 400
16952
1 300
16893
16950
16893

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer