William Gislander oljemålning

100211

GISLANDER, William (1890-1937): Fasaner på vallmofält, signerad och daterad William Gislander 1920, olja på duk, 103x230

Konst, Måleri

William Gislander oljemålning

Budhistorik (5 bud)
17905
3 200
10078
8072
2 600
8071
8069

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.