William Gislander oljemålning

100211

GISLANDER, William (1890-1937): Fasaner på vallmofält, signerad och daterad William Gislander 1920, olja på duk, 103x230

Konst, Måleri

William Gislander oljemålning

Budhistorik (5 bud)
17905
3 200
10078
8072
2 600
8071
8069

Slutpris SEK:
3 200
327 EUR, 379 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer