Fat och tallrikar Kina

100198

FAT, TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, 1700-tal, fatet med dekor i famille rosefärger, de övriga i underglasyrblått, diameter 23-25

De med underglasyrblått med skador

Orientaliskt, Porslin

Fat och tallrikar Kina

Budhistorik (9 bud)
8280
700
13473
650
8280
600
13406
550
8280
500

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.