Fat och tallrikar Kina

100198

FAT, TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, 1700-tal, fatet med dekor i famille rosefärger, de övriga i underglasyrblått, diameter 23-25

De med underglasyrblått med skador

Orientaliskt, Porslin

Fat och tallrikar Kina

Budhistorik (9 bud)
8280
700
13473
650
8280
600
13406
550
8280
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer