George Morland gouache 1792

100186

MORLAND, George (England 1763-1804): Interiör med läsande man signerad och daterad 1792, gouache, 28x36

Konst, Måleri

George Morland  gouache 1792

Budhistorik (5 bud)
13011
2 900
13084
2 700
13011
2 500
8597
1 400
6334

Slutpris SEK:
2 900
296 EUR, 344 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer