Bordslampor i fajans 1800-tal

100181

BORDSLAMPOR, 2 st, fajans, 1800-tal, troligen Delft, målad dekor i blått, höjd 60

En med mynningslagning, skador

Keramik/Porslin

Bordslampor i fajans 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
13575
3 600
13063
3 400
10901
3 200
9323
9071
2 800

Slutpris SEK:
3 600
368 EUR, 427 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer