Bordslampor i fajans 1800-tal

100181

BORDSLAMPOR, 2 st, fajans, 1800-tal, troligen Delft, målad dekor i blått, höjd 60

En med mynningslagning, skador

Keramik/Porslin

Bordslampor i fajans 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
13575
3 600
13063
3 400
10901
3 200
9323
9071
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 431 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.