Skål och bojaner orientaliska

100174

SKÅL, BOJANER, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 7,5-17

Sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Skål och bojaner orientaliska

Budhistorik (14 bud)
13558
1 700
13590
1 600
13558
10056
1 400
8444
1 300

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer