Snedklaffsekretär gustavianskt stockholmsarbete

100160

SNEDKLAFFSEKRETÄR, gustavianskt stockholmsarbete, fanerad med färgad björk och amarant, förgyllda bronsbeslag, inredning med små lådor, höjd 103, 101x51

smärre skador och kompletteringar, senare dragknoppar

Budhistorik (17 bud)
13690
24 000
13705
23 000
13690
22 000
13695
21 000
13690
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.