BYRÅ, Louis XVI, Frankrike

100142

BYRÅ, Louis XVI, Frankrike, fanerad med jakaranda, rosenträ, amarant, förgyllda beslag, svartvit spräcklig marmorskiva, höjd 88, 132x61

renoverad, fanérskador, ett senare lås, hörn- samt fotbeslag saknas

BYRÅ, Louis XVI, Frankrike

Budhistorik (42 bud)
13708
26 000
13702
25 000
13699
24 000
13694
23 000
13692
22 000

Slutpris SEK:
26 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer