BYRÅ, Louis XVI, Frankrike

100142

BYRÅ, Louis XVI, Frankrike, fanerad med jakaranda, rosenträ, amarant, förgyllda beslag, svartvit spräcklig marmorskiva, höjd 88, 132x61

renoverad, fanérskador, ett senare lås, hörn- samt fotbeslag saknas

BYRÅ, Louis XVI, Frankrike

Budhistorik (42 bud)
13708
26 000
13702
25 000
13699
24 000
13694
23 000
13692
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 623 EUR, 3 115 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.