Edward Hald Orrefors ljusstakar slipgraal

100127

LJUSSTAKAR, 3 st, Edward Hald, Orrefors 1949 och 1951, slipgraal, dekor av ränder i violett, ljushållare i klarglas, signerade Orrefors Sweden S.Graal nr 1344 respektive 403 L E.Hald, höjd 27 respektive 22; en ljushållare med nagg

Glas, Konstglas

Budhistorik (2 bud)

7853
6387
650

Slutpris SEK:
204 EUR, 237 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer