Edward Hald Orrefors ljusstakar slipgraal

100127

LJUSSTAKAR, 3 st, Edward Hald, Orrefors 1949 och 1951, slipgraal, dekor av ränder i violett, ljushållare i klarglas, signerade Orrefors Sweden S.Graal nr 1344 respektive 403 L E.Hald, höjd 27 respektive 22; en ljushållare med nagg

Glas, Konstglas

Budhistorik (2 bud)

7853
6387
650

Slutpris SEK:
202 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.