Skrivbord 1700-tal Tyskland

100112

SKRIVBORD, Louis XV, Tyskland, fanerat med valnöt, förgyllda beslag, höjd 76, 105x54

smärre fanérskador, renoverat och kompletterat, skivan ej ursprunglig

Skrivbord 1700-tal Tyskland

Budhistorik (11 bud)
12969
9 400
12968
8 800
12845
8 400
12843
7 600
8735
7 400

Slutpris SEK:
9 400
918 EUR, 1 074 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.