Skrivbord 1700-tal Tyskland

100112

SKRIVBORD, Louis XV, Tyskland, fanerat med valnöt, förgyllda beslag, höjd 76, 105x54

smärre fanérskador, renoverat och kompletterat, skivan ej ursprunglig

Skrivbord 1700-tal Tyskland

Budhistorik (11 bud)
12969
9 400
12968
8 800
12845
8 400
12843
7 600
8735
7 400

Slutpris SEK:
9 400
960 EUR, 1 114 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer