Bordspendyl av Petter Ernst

100106

BORDSPENDYL, stockholmsarbete i rokoko, signerat Ernst, Stockholm (Petter E. 1714-1784), förgyllt trä, halvslag, höjd 66

Smärre skador, renoverad, 2 glas saknas, omförgylld

Klockor/Ur

Bordspendyl av Petter Ernst

Budhistorik (4 bud)

14957
9 500
11064
4 200
9436
8357

Slutpris SEK:
9 500
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer