Bordspendyl av Petter Ernst

100106

BORDSPENDYL, stockholmsarbete i rokoko, signerat Ernst, Stockholm (Petter E. 1714-1784), förgyllt trä, halvslag, höjd 66

Smärre skador, renoverad, 2 glas saknas, omförgylld

Klockor/Ur

Bordspendyl av Petter Ernst

Budhistorik (4 bud)

14957
9 500
11064
4 200
9436
8357

Slutpris SEK:
9 500
928 EUR, 1 086 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.