Dosor silver

100088

DOSOR, 2 st, silver, varav en Carl Olof Nordström(1845-1867) Växjö 1859 samt en troligen 1757, höjd 2-2,5

Ej 1700 tal, skall vara 1800-tal otydliga stämplar, lagningar

Ändringar/tillägg

Silver

Dosor silver

Budhistorik (8 bud)
12072
650
6254
600
12071
600
6254
550
8575
500

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.