Dosor silver

100088

DOSOR, 2 st, silver, varav en Carl Olof Nordström(1845-1867) Växjö 1859 samt en troligen 1757, höjd 2-2,5

Ej 1700 tal, skall vara 1800-tal otydliga stämplar, lagningar

Ändringar/tillägg

Silver

Dosor silver

Budhistorik (8 bud)
12072
650
6254
600
12071
600
6254
550
8575
500

Slutpris SEK:
650
66 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer