Axel Fidell etsningar

100051

FRIDELL, Axel (1894-1935): Tak i Stockholm I & II, torrnål, båda osignerade, med plåtinskriptioner F.f.G.K, I = état V, II = état II, utförda 1932, utgivna 1950 resp.1951, monterade i passepartouter; Haskel 338-339

Konst, Grafik, Stockholmiana

Axel Fidell etsningar

Budhistorik (7 bud)
14285
550
13052
500
14141
500
13052
450
14140

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer