Konstvärlden - Mästargrafik i miniatyr

100030

KONSTVÄRLDEN. Mästargrafik i miniatyr (ryggtitel). 14 grafiska blad i olika tekniker, samtl. sign. Lösa i nött brunt skbdkassett,
Utgavs 1941-42 av Konstvärlden. Följande konstnärer ingår: Louis Sparre, H Arthur Salén, Arvid Fougstedt, Waldemar Bernhard, David Ahlquist (etsning, Annie Bergman, Ann-Margret Dahlquist-Ljungberg, B v. Rosen, Louis Bastin, Knut V Pedersen, Monika Arleman, Otte Hagdahl, Harald Sallberg, Knut Jansson, Björn Jonson

Budhistorik (8 bud)
11964
1 600
9978
9978
700
11898
650
9978
550

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer