Konstvärlden - Mästargrafik i miniatyr

100030

KONSTVÄRLDEN. Mästargrafik i miniatyr (ryggtitel). 14 grafiska blad i olika tekniker, samtl. sign. Lösa i nött brunt skbdkassett,
Utgavs 1941-42 av Konstvärlden. Följande konstnärer ingår: Louis Sparre, H Arthur Salén, Arvid Fougstedt, Waldemar Bernhard, David Ahlquist (etsning, Annie Bergman, Ann-Margret Dahlquist-Ljungberg, B v. Rosen, Louis Bastin, Knut V Pedersen, Monika Arleman, Otte Hagdahl, Harald Sallberg, Knut Jansson, Björn Jonson

Budhistorik (8 bud)
11964
1 600
9978
9978
700
11898
650
9978
550

Slutpris SEK:
1 600
163 EUR, 190 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.