Asmund Arle skulptur brons

100003

ARLE, Asmund (1918-1990): Åsna, signerad och daterad Asmund Arle 1950, patinerad brons, längd ca 20, höjd 17,5, gjutarmärkt circe perdue C.Valsuani

Konst, Skulptur

Asmund Arle skulptur brons

Budhistorik (51 bud)
11813
12 000
11811
11 500
11809
11 000
11808
10 500
11805
10 000

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer